آموزش وی ری | دوره آموزش vray | وی ری

آموزش وی ری

مدرس : مهندس مهدی بندری .


وی ری

وی ری در واقع یک نرم افزار کمکی ،جهت نرم افزار تری دی مکس می باشد.وی ری پلاگین برروی نرم افزار های کمک علمیاتی جهت واقعی تر و جلوه دادن به نور جهت سایه روشن های ،متریال ومواد و انعکاس های آنهاست. که در ابتدا صرفا در کارهای معماری بهره برده میشد ولی امروزه در صنعت های مختلف بخصوص جلوه های سینمائی، بازی های کامپیوتری ،صنعت اتومبیل وخودروسازی ، تبلیغات و ... نام برد. تاریخچه تولید  نرم افزار وی ری:نرم افزار وی ری  توسط Vladimir koylazovو Peter mitev  در سال 1997 تولید شد و توسط شرکت چاوست در سال 2002 به شکل رسمی وارد بازار جهانی گردید این شرکت هرساله تلاش نمود تا در سال های بعدی نرم افزارهای باکیفیتی بالاتر را تولید و روانه بازار نماید.

آموزش وی ری | آموزش vray | وی ری

وی ری نرم افزار تکمیل کننده یه همان نرم افزار کمکی و برای نرم افزار های مانند،تری دی مکس ،رینو،مایا،Sketch up، phonenix fdتولید و وارد بازار شده است. این نرم افزار یکی از قوی ترین و با کیفیت ترین نرم افزار های رندرگیری با انطباق وجود به آیکون ها ی مناسب و تطبیقی که با فضای مورد نظر به شکل طبیعی در بین همه نرم افزار های موجود در بازار می باشد. وی ری به دو حالت استفاده می شود 1- توسط vray plugin 2-.vray standaloneاز جمله موارد ضروری قبل از نصب و کار با این نرم افزار آموزش های قبلی و آشنا شدن با نرم افزارهایی می باشد که عنوان شد. البته کارکردن با این نرم افزار با خروجی های گرفته شده از فایل های نرم افزارهای سه بعدی گفته شده نیز انجام خواهد شد.

مشکلاتی که در نرم افزارهای قبلی این پلاگین وجود داشت در نرم افزارهای موجود رفع شده در ابتدا به نرم افزار بعنوان یک نرم افزارپر سرعت شناخته نمیشد ولی با نسخه های جدید این موانع و مشکلات رفع شده و خصیصه جدید نیز به نرم افزار افزوده شده است در نرم افزارهای جدید  سرعت موتور رندر گیری تا 5برابر نسبت به نرم افزارهای دیگر بالا رفته است. کدهای مرکزی مربوط به محاسبات بهینه سازی و ادیت شدند. حالت دینامیکی  و تغییر انداز باکت در زمان رندرگیری نیز از دیگر ویژگی های جدید این نرم افزار می باشند. محیط ساده و روان تر user interface امتیاز دیگر افزوده شده به این نرم افزار بوده است . بروز رسانی فایل های راهنما یا همان documentmentation و ابزار جدید اینترنتی  tool tips این نرم افزار می باشد.
از جمله امتیازات مهم این نرم افزار، رندرینگ و کیفیت موتور رندر گیری این محصول می باشد. کیفیت بالای رندرگیری بالا،استفاده از الگوریتم های رندر گیری، رندرینگ تحت شبکه ، وجود متریال و مدل های مختلف آماده در تعداد بالا ،قابلیت ایجاد رندرگیری تک فریم و انیمیشن، ایجاد رندگیری سیالات، آب و آتش و سیستم های ذره ای و....

 

وی ری | آموزش وی ری | آموزش vray

هدف دوره آموزش وی ری

بررسی جز به جز بخش‌های مختلف موتور رندر Vray و ایجاد درک عمیقی از فرایند رندرینگ به شکلی کاربردی و عملیاتی


مخاطبین دوره:

علاقه مندان به یادگیری نرم افزار وی ری عموما مهندسین و دانشجویان و نیز علاقه مندان به معماری ، طراحان داخلی ،  دانشجویان و طراحان صنعتی و عمران و شهر سازی، طراحان کابینت ، گرافیست‌ها و دانشجویان گرافیک و علاقه مندان به هنرهای دیجیتالی و سه بعدی و نیز انیمیشن می باشند.

پیش نیاز دوره:

برای شرکت در دوره آموزش vray ،آشنایی اولیه با کامپیوتر و ویندوز، گذراندن دوره آموزشی 3ds Max Interface، تسلط کامل بر روی بخش های مختلف و محیط کاربری ( اینترفیس) 3ds Max

آموزش وی ری و شیوه تدریس

در این دوره، برای اینکه هنرجویان وقت خود را صرف یادداشت برداری نکنند از تدریس استاد به صورت صدا و تصویر ضبط می‌شود و در پایان جلسه فیلم‌های آموزشی به هنرجو داده می‌شود. بنابراین هنرجویان در صورت نیاز می‌توانند در منزل فایل‌های ویدئویی را برای مرور مطالب آموزشی کلاس با کیفیت مناسب تکرار کنند. در پایان هر جلسه آموزش وی ری ، استاد تمرین‌هایی را متناسب با مطالب آموزش داده شده جهت انجام در منزل خواهد داد که در جلسه بعدی 30 درصد از زمان ابتدای جلسه برای رفع اشکال تمرینات و کرکسیون نمودن تمرینات انجام شده اختصاص دارد. این تمرینات بهترین راه برای تثبیت اطلاعات آموزشی در ذهن و همچنین کمک به یادگیری ابزارها و نحوه استفاده از آنها می‌کند.


 وی ری | آموزش وی ری

 

پایان دوره آموزش vray

انتظارات در پایان دوره:

 با اتمام دوره، هنرجو تمامی مباحث نورپردازی، متریال‌دهی و رندرینگ پروژه معماری، صنعتی، گرافیکی و یا عمرانی و نیز تمام پارامترهای موجود در V-Ray به صورت کامل مانند آشنایی با سخت‌افزارهای مختلف سه بعدی و درک عملکرد و کانسپت و مبانی تکنیکال موتور رندر V-Ray، آشنای با نور های V-Ray و آنالیز نور IES و درک مفهوم فیزیکی نور، آموزش مفهوم color mapping و استفاده‌ی عملی از آنها، مدیریت فایل های شلوغ به کمک V-Ray proxy و توضیح شیوه‌های متداول رندر انیمیشن توسط V-Ray و بسیاری موراد دیگر مسلط خواهد شد.  

به طور کلی پس از گذراندن دوره آموزش وی ری مهارت های زیر را به دست خواهید آورد:

معرفی کامل نرم افزار، مزایا و معایب

تنظیمات اصلی ، متریال های مختلف و شناخت متریال های مختلف ( حالتهای مختلف اجسام و چگونگی شکل گیری از حالت جامد تا ذوب )

تبدیل کردن و ایجاد اجسام و محیط به شکل واقعی

 شناخت  نورهای مختلف ،آنالیز نور و درک مفهوم فیزیکی نور و تکنیک های نور پردازی

 جلوه دادن نور فضا و اجسام در تمام حالت های شبانه روز

ایجاد انیمیشن از صحنه های ثابت

 ایجاد جلوه و بالابردن کیفیت  نماها

رندرگیری و خروجی مناسب  و چگونگی رندرگیری با این نرم افزار

 * نکته: آشنایی با نرم‌افزارهای معماری و گرافیکی مانند اتوکد و فتوشاب در دوره الزامی نمی‌باشد.

اطلاعات ثبت نام دوره و محل برگزاری

نحوه ثبت نام 

 جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان و نیز برای ثبت نام و رزرو کلاس‌ها با شماره

تلفن های: ۲۲۵۸۷۵۸v  یا  ۲۲۵۸۰۵۰۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

محل برگزاری

تهران ـ پاسداران - ابتدای گلستان سوم - ساختمان 120 

مرکز آموزش تری دی مکس و وی ری - تصویرگران پویا اندیش

 

 

آموزش وی ری | دوره آموزش vray | وی ری مشاهده شده توسط Customers آموزش وی ری | دوره آموزش vray | وی ری - آموزش وی ری شامل آشنایی با کلیه مباحث نورپردازی، متریال‌دهی و رندرینگ پروژه معماری،صنعتی، گرافیکی و یا عمرانی و نیز تمام پارامترهای موجود در نرم افزار V-Ray رتبه:4.4